Het Britse Camel Audio, een ontwikkelaar van professionele audio plug-ins, zou recentelijk overgenomen zijn door Apple. Dat meldt Macrumors op basis van bijgewerkte bedrijfsgegevens. Het is in korte tijd de zoveelste uitbreiding van Apple op audiogebied, al gaat het in dit geval waarschijnlijk om nieuwe functionaliteiten voor Logic Pro en GarageBand.
Audiosoftware Alchemy
Camel Audio staat vooral bekend om Alchemy, een professioneel audiosoftwarepakket met synthesizers, effecten en audio plug-ins. In januari maakte het bedrijf bekend te stoppen met de ontwikkeling van de software en beloofde het nog tot juli 2015 ondersteuning te bieden. Er werd toen al gespeculeerd over een overname, iets wat nu bevestigd lijkt te zijn. Zo is het bedrijf nu gevestigd op het adres van Apple in Londen en is de voormalige directeur van Camel Audio werkzaam als ‘iTunes Senior Counsel’.
De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!
Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen
Logic Pro X
Hoewel alle ontwikkelingen op audiogebied direct doen denken aan de aankomende lancering van Apple’s nieuwe streamingdienst, staat deze overname daar waarschijnlijk los van. Het ligt voor de hand dat de plug-ins geïntegreerd worden in een nieuwe versie van Logic Pro X, Apple’s professionele software voor muziekproductie. Mogelijk ziet ook GarageBand, het kleine broertje van Logic Pro dat gratis wordt meegeleverd bij iedere Mac, iets van de nieuwe functionaliteiten.
Praat mee!