Het is al meer dan acht jaar geleden sinds Apple de uitspraak ‘Hé Siri’ heeft geïntroduceerd. Maar het lijkt erop dat de spraakassistent hier niet lang meer op reageert. Apple stopt namelijk met ‘Hé Siri’, en heeft een ander commando op oog.
Apple stopt met ‘Hé Siri’
Bekende Apple-analist Mark Gurman schrijft in zijn nieuwsbrief voor Bloomberg dat Apple van plan is om het commando waarmee je Siri activeert te veranderen. Terwijl je de spraakassistent nu hands-free triggert door ‘Hé Siri’ te zeggen, wil Apple dit verkorten naar ‘Siri’. Al verandert er waarschijnlijk niets aan het oproepen van Siri via de zijknop.
De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!
• €72 korting én extra inruilvoordeel
• Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen
Op het eerste gezicht lijkt dit niets meer dan een kleine verandering, maar Gurman beweert het tegenovergestelde. Volgens hem is de overstap een ‘technische uitdaging die vraagt om enorm veel AI training en onderliggende ontwikkelingen’. Bovendien kan Siri zich met het nieuwe commando opnemen tegen Alexa, de spraakassistent van Amazon. Die roep je ook op door simpelweg de naam te zeggen.
Wanneer maakt Apple de overstap?
Op moment van schrijven zijn Apple’s werknemers volop bezig om het nieuwe commando te testen en data te verzamelen. Met als grootste struikelblok: dat de spraakassistent de naam kan herkennen in verschillende accenten en dialecten. Kennelijk is dat gemakkelijker met een extra woordje als ‘Hé’.
Het is nog onduidelijk wanneer Apple de overstap maakt. Gurman verwacht volgend jaar al, want ontwikkelaars zijn al maanden bezig om Siri te trainen. Vallen de testresultaten toch tegen, dan is 2024 een realistischer scenario.
Overigens heeft Apple nog meer plannen voor de spraakassistent. Zo moet het met Siri gemakkelijker worden om commando’s te herkennen voor diensten en apps van externe partijen. Dus niet voor Apple’s eigen apps.
Wil je wekelijks op de hoogte worden gebracht van het laatste nieuws rondom Siri en je iPhone? Schrijf je dan in voor onze gratis nieuwsbrief.
Nou ja: “Siri” telt twee lettergrepen, “Hé Siri” en “Alexa” elk drie. – Mij lijkt de kans op fouten bij twee lettergrepen groter. Apparaten van Apple zullen dus voortdurend goed moeten luisteren. Dat zal rekenkracht kosten, en dus ook accu-verbruik. – Nee, ik gebruik het niet.