Menu
Sub menu
Haal meer uit je Mac, iPad, iPhone en Watch
iCreate 169Werk slimmer met sneltoetsen 🚀
Cover van iCreate 169

Gebruik eigen foto’s als Mac-achtergrond

Geef je foto’s een ereplekje als bureaubladachtergrond.
Afbeelding van Gebruik eigen foto’s als Mac-achtergrond

Zelf aan de slag in de iCreate Academy?

Met de iCreate Academy krijg je heldere uitleg, slimme tips en creatieve workshops die je stap voor stap op weg helpen met al jouw Apple-apparaten. Probeer het de eerste maand voor 1,99.

Niets geeft een meer persoonlijke touch aan je Mac dan je favoriete foto als achtergrond. Denk aan die prachtige vakantiefoto, een spontaan familiekiekje of een zelfgemaakt kunstwerk dat je elke dag opnieuw inspireert. Door jouw eigen beelden te gebruiken, maak je je Mac niet alleen uniek en herkenbaar, maar ook gezelliger. Apple biedt verschillende manieren om je eigen foto’s als achtergrond in te stellen. Je kunt niet alleen een afbeelding kiezen, maar ook bepalen hoe deze wordt weergegeven: op het volledige scherm, passend binnen de ruimte of zelfs als collage. Daarnaast kun je instellen dat je achtergrond automatisch wisselt tussen foto’s, zodat je steeds iets nieuws ziet.

  1. Instructiefoto: Voeg foto toe
    1

    Voeg foto toe

    Wil je graag één foto of afbeelding op je bureaublad? Kies ‘Voeg foto toe’ om deze te selecteren uit Foto’s of uit een van de mappen op je Mac. Kies in het pop-upmenu hoe je de afbeelding wilt plaatsen.

  2. Instructiefoto: Voeg map of album toe
    2

    Voeg map of album toe

    Je kunt ook meerdere afbeeldingen instellen, waarna die als achtergrond worden afgewisseld. Kies ‘Voeg map of album toe’ en selecteer je map. De foto’s worden toegevoegd als categorie.

  3. Instructiefoto: Schermformaat of patroon kiezen
    3

    Schermformaat of patroon kiezen

    Rechtsboven kies je vervolgens hoe je de afbeeldingen wilt weergeven. Met ‘Vul scherm’ wordt een afbeelding over het hele scherm gespreid, terwijl je met ‘Tegelpatroon’ kiest voor de originele grootte en een funky patroon.

  4. Instructiefoto: Shuffle-frequentie
    4

    Shuffle-frequentie

    Ook kies je hier hoe vaak je wilt dat de afbeeldingen opnieuw beginnen met de shuffle. Bijvoorbeeld bij het inloggen, ieder half uur of op willekeurige momenten.

  5. Instructiefoto: Sneller achtergrond kiezen
    5

    Sneller achtergrond kiezen

    Je kunt een foto als bureaublad instellen door de Ctrl-toets ingedrukt te houden en op de gewenste afbeelding in Finder te klikken. Kies in het menu voor ‘Stel bureaubladafbeelding in’ om de foto als nieuwe achtergrond te gebruiken.

  6. Instructiefoto: Achtergrond verwijderen
    6

    Achtergrond verwijderen

    Heb je genoeg van een eigen kiekje? Ga naar ‘Systeeminstellingen>Achtergrond’ en scrol naar je fotomap. Klik vervolgens op het kruisje naast de afbeelding die je zat bent om deze te verwijderen als wallpaper.