Met Macs en iOS-apparaten die de nieuwste software draaien, ben je al een heel stuk veiliger onderweg op het internet. Maar je hebt nog een apparaat in huis dat vrij essentieel is voor je computerveiligheid: je router! Het maakt niet uit of je een AirPort van Apple hebt of een router van je provider – het is altijd verstandig om die up-to-date te houden.
Alleen op die manier ben je veilig voor mogelijke veiligheidslekken in bijvoorbeeld de versleuteling van je wifi. Zo’n lek hadden we afgelopen jaar, in de vorm van de aanval KRACK waarbij hackers je internetverkeer konden afluisteren. In deze iTip leggen we uit je Apple’s routers, de AirPort Express, de AirPort Extreme en de AirPort Time Capsule up-to-date houdt.
AirPort updaten via de Mac
Een AirPort update je op de Mac via het AirPort-configuratieprogramma. Hoe dat precies werkt, leggen we hieronder uit.
De nieuwste Apple producten voor een vast bedrag per maand. Nu bij Amac
• Abonnement met inruilgarantie
• Profiteer van lage maandlasten
- Open AirPort-configuratieprogramma via Spotlight of vanuit ‘Programma’s>Hulpprogramma’s.
- Staat er een rood bolletje achter je AirPort, dan is er een update beschikbaar.
- Klik erop, voer eventueel nog het ingestelde wachtwoord in, en kies vervolgens ‘Werk bij’.
AirPort updaten via de iPhone en iPad
Er staat ook een versie van het AirPort-configuratieprogramma in de iOS App Store. Die werkt op dezelfde manier als de Mac-versie.
- Start de app en tik op de AirPort die je wilt updaten. Voer eventueel het wachtwoord in.
- In het infoscherm verschijnt naast ‘Versie’ een badge met een getal als er een update beschikbaar is.
- Tik op ‘Versie>Download en installeer’ om de update binnen te halen en te installeren.
Update voltooid
De AirPort wordt na de installatie van de update automatisch herstart. Als je meerdere AirPort-routers hebt, werk je ze allemaal na elkaar bij. De primaire AirPort (de AirPort waar het internet binnenkomt) werk je als laatste bij – zo bespaar je je een hoop problemen.
Andere router
Bij andere routers moet je de webinterface ervan openen om deze te updaten. Meestal vind je een sticker op de router met daarop een weblink die je dan in Safari invoert. Op deze interface kun je dan een update uitvoeren of eventueel zelfs automatische updates aanzetten.
Dit artikel is afkomstig uit het grote ‘Beveilig je Mac en iPhone’-artikel uit iCreate 96.
Praat mee!