Met deze instelling word je niet meer in onbekende WhatsApp-groepen gezet
Als je in een onbekende WhatsApp-groep wordt geplaatst, is de kans groot dat iemand je probeert op te lichten. Zo doe je er wat aan.
Lees verder na de advertentie
Weg met onbekende WhatsApp-groepen
Gebruik je WhatsApp, dan zit je vast ook in een heleboel groepen. Eentje voor je gezin, een voor je werk, een voor je team van de lokale voetbalvereniging – je kunt zo gemakkelijk met iedereen communiceren en hoeft niet steeds afzonderlijke berichtjes te versturen. Op deze manier is iedereen altijd van elkaar op de hoogte!
kooptip
Nú met extra voordeel op Unlimited Plus
Niet alleen jij zelf, maar ook andere WhatsApp-gebruikers kunnen zo’n groep aanmaken. Ze hebben dan wel jouw nummer nodig om je toe te kunnen voegen. Maar ja, met alle datalekken van tegenwoordig, is de kans groot dat dit in de verkeerde handen valt. En daardoor kan iedereen jou zomaar in een groep zetten.
Misschien heb je het al eens meegemaakt: je krijgt een notificatie van een nieuwe groep, met daarin misschien wel honderden onbekende nummers, inclusief die van de beheerder. Dit zijn bijna altijd spamgroepen, gemaakt om je op te lichten. Reageer in dat geval nergens op, en open vooral geen linkjes. Wat je wel moet doen: uit de groep stappen en de beheerder blokkeren.
De beste Apple-tips
Wees er als eerste bij! Pre-order nú de Claude-special
- Schrijf slimmer, werk sneller en haal meer uit AI!
- Maak je leven gemakkelijker met Claude
- Bestel vóór 2 november en profiteer van gratis verzending! (t.w.v. €2,95)
iCreate lezen vanaf 6,99 p/m
- Meer uit jouw Apple-producten halen
- Toegang tot iCreate Academy: 500+ workshops
- Papier én digitaal via iCreate-app (archief)
Maak er een einde aan

Helaas kan die blokkeer-knop niet voorkomen dat het nog een keer gebeurt. Als een andere oplichter je nummer in handen krijgt en een groep aanmaakt, word je daar namelijk gewoon weer in gepleurd. Daarom is het verstandiger om even in de instellingen duiken en dit voor eens en altijd op te lossen:
- Open WhatsApp
- Tik rechtsonder op ‘Jij’, bij je profielicoon
- Kies ‘Privacy’
- Tik op ‘Groepen’
- Zet een vinkje bij ‘Mijn contacten’
Alleen mensen die in jouw eigen contactenlijst staan, kunnen je nu in een WhatsApp-groep zetten. Vreemde nummers zijn daardoor machteloos. Je kunt ook nog ‘Mijn contacten, behalve…’ aanvinken: dan kun je zelfs bepaalde contacten aanwijzen die jou niet in groepen mogen zetten.
Nu je toch bezig bent: kijk ook vooral even bij de andere opties onder ‘Privacy’. Daar stel je bijvoorbeeld in dat ook je profielfoto, info, status en meer alleen zichtbaar is voor je contacten. Zo geef je onbekenden minder toegang tot je gegevens en kun je jezelf dus nog beter beschermen.

Praat mee
0