Het gat in je iPhone-scherm wordt volgend jaar véél kleiner
Het gat in het scherm van de iPhone, met daarin de selfiecamera, wordt in 2026 veel kleiner met de komst van de iPhone 18. Dat blijkt uit bronnen binnen de productielijn.
Lees verder onder de advertentie
Wekelijks Apple-nieuws in je mail
iPhone 18 krijgt kleiner cameragat
Al sinds de iPhone 14 Pro moeten we er dagelijks naar staren: het Dynamic Island, oftewel het pilvormige cameragat aan de bovenzijde van het scherm. Daarin zit niet alleen de selfiecamera, maar ook de nabijheidssensor én alle Face ID-sensoren. Maar dat gaat met de iPhone 18 veranderen!
Volgens een lek op Weibo, van leaker Smart Pikachu, krijgt de iPhone 18-lijn nieuwe schermtechniek waardoor alle Face ID-sensoren ónder het scherm geplaatst kunnen worden. Daardoor wordt het cameragaatje veel kleiner, en blijft er alleen een cirkeltje over voor de selfiecamera.
kooptip
Maximale korting en dubbele data als je thuis internet van KPN hebt
Nog niet álle modellen
Waarschijnlijk wordt de wijziging nog niet doorgevoerd op álle iPhone 18-modellen. Sowieso verwachten we het kleinere cameragaatje op de iPhone 18 Pro en iPhone 18 Pro Max, die in september 2026 worden onthuld.
Bij de iPhone Air 2, die rond dezelfde tijd uitkomt, zijn er nog wat vraagtekens. Op de ‘normale’ iPhone 18, die in het voorjaar van 2027 wordt onthuld, verwachten we sowieso nog een ouderwets Dynamic Island. Dit geldt ook voor de iPhone 18e, die ook pas begin 2027 uitkomt.
Volg het laatste iPhone 18-nieuws
Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws rondom de iPhone 18? Abonneer je dan op onze wekelijkse nieuwsbrief.


Praat mee
0