Menu
Sub menu
Haal meer uit je Mac, iPad, iPhone en Watch
iCreate 16831 tips voor als je een Mac én iPhone hebt 💻 📱
iCreate 168

Lees verder onder de advertentie

Apple-topman: ‘over 10 jaar heb je geen iPhone meer nodig’

Auteur: Ward Edema
0 reacties
iPhone over 10 jaar

Volgens Apple-topman Eddy Cue heb je over tien jaar helemaal geen iPhone meer nodig. De vervanging? AI.

Lees verder onder de advertentie

Over 10 jaar geen iPhone?

Een wereld zonder de iPhone lijkt tegenwoordig haast ondenkbaar – maar zo dachten we begin jaren ’00 ook over de iPod. Uiteindelijk maakt tech, hoe modern het ook aanvoelt, toch weer plaats voor iets nieuws. En voor de iPhone kan dat moment al binnen tien jaar komen, aldus Eddy Cue, Senior Vice President van Services bij Apple.

Cue zei in een getuigenis in een zaak van Google vs. de Department of Justice dat ‘we misschien geen iPhone nodig hebben over tien jaar, hoe gek het ook klinkt’. Hij verwees hiermee naar de manier waarop AI zich ontwikkelt, en hoe intuïtieve AI binnen een decennium traditionele smartphones kan vervangen.

kooptip

De iPhone 16 Pro Max nu met €100 inruilbonus!
De iPhone 16 Pro Max nu met €100 inruilbonus!

Alleen voor KPN-klanten: dubbele data + extra korting!

Computers in een andere vorm

Hoe we deze AI voor ons moeten zien, gaf Cue verder niet aan. Volgens geruchten richt Apple zich intern echter al jaren op het maken van een zogenaamde Augmented Reality-bril, waarmee virtuele menu’s en objecten in je blikveld worden getoond. Dit zou het perfecte product zijn voor zo’n revolutionaire AI, die met je meekijkt, meeluistert en meedenkt. Maak je dit af met een neurale interface voor het invoeren van tekst (zoals waar Neuralink aan werkt), dan wordt een iPhone met een fysiek scherm al snel overbodig.

Dit is voorlopig echter echt nog toekomstmuziek – en de voorspelling van Cue dat we hier over tien jaar al zijn, is wat optimistisch. Kijken we nu tien jaar terug, dan zijn de grootste innovaties qua hardware de komst van de mixed reality-headset (zoals de Apple Vision Pro), draadloze oortjes en wearables. Of dit over tien jaar al omgetoverd kan worden naar een normale bril met al die techniek erin verwerkt, is maar de vraag. Maar dromen mag altijd!