Apple is van plan een nieuwe versie van de Magic Mouse en het Wireless Keyboard op de markt te brengen, voorzien van het energiezuinigere bluetooth 4.2. Dat blijkt uit documenten die gepubliceerd zijn op de website van FCC, de Amerikaanse autoriteit voor telecommunicatie.
Magic Mouse 2
Op de illustraties is alleen de onderkant van de muis en het toetsenbord te zien; de plek waar het FCC-label is opgenomen. Behalve de nieuwste bluetooth-standaard zijn uit de kenmerken geen nieuwe functies af te leiden, al is het aannemelijk dat de Magic Mouse 2 en het nieuwe Wireless Keyboard voorbereid zijn op de toekomst. Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat het toetsenbord functietoetsen krijgt om de in het najaar verwachte iPad Pro te bedienen, of een vorm van Force Touch op de Magic Mouse 2.
De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!
Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen
Nu de meeste MacBooks voorzien zijn van een Force Touch-trackpad zou het overigens logisch zijn dat ook het los verkrijgbare Magic Trackpad voorzien wordt van deze technologie, maar daarover is vooralsnog niets bekend.
Bluetooth 4.2
De huidige Magic Mouse en Wireless Keyboard maken gebruik van bluetooth 2.0. Het voordeel van bluetooth 4.2 is dat deze zogenaamde Low Energy-variant sneller, veiliger en energiezuiniger is. Mogelijk krijgen de nieuwe accessoires ook een accu in plaats van AA-batterijen. Hoe het opladen dan werkt, is nog niet bekend.
Praat mee!