Terug naar Ieder kind een iPad op de Steve Jobs-basisschool
Geen resultaten gevonden.
Toon meer resultaten
Nieuws

Ieder kind een iPad op de Steve Jobs-basisschool

Door Redactie iCreate26 maart 2012 15:522 min. leestijd6

In Amsterdam werd vanmiddag om 15:00 uur een bijzonder plan gepresenteerd voor de oprichting van Steve Jobs-basisscholen. Niet zomaar scholen die de naam van Steve Jobs dragen, maar scholen die de uitvinding van de iPad zien als ‘een nieuwe fase in de interactie tussen kind en virtuele wereld’ en daarom de iPad een belangrijke plaats in het onderwijs willen geven.

Visie Steve Jobs

Het idee achter dit nieuwe type basisschool is in feite afkomstig van Steve Jobs. In het boek Steve Jobs de biografie kunnen we lezen dat Jobs tijdens een diner met Barack Obama verkondigde dat hij het absurd vond dat Amerikaanse scholen nog steeds zijn gebaseerd op leerkrachten die voor het bord staan en lesboeken gebruiken. Alle boeken zouden digitaal, interactief en voor elke leerling op maat gesneden moeten zijn. Jobs vond dat zulke leerboeken gratis moeten zijn en wilde ze bundelen met een iPad.

De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!

De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!

Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen

Manifest

De vier initiatiefnemers van het plan, Maurice de Hond, Irene Felix, Erik Verhulp en Luc de Vries, omarmen de visie van Steve Jobs en schreven een manifest, getiteld ‘Onderwijs voor een nieuwe tijd’, dat vanmiddag officieel bekend werd gemaakt. Het manifest steunt op vier pijlers:

  1. Elk talent wordt gekend.
  2. Combinatie van fysiek (schoolgebouw) en virtueel (internet)
  3. 21th century skills
  4. Community

Aanmelden

Ouders van kinderen tussen 2 en 6 jaar worden opgeroepen vrijblijvend aan te geven of zij zouden overwegen hun kind voor de ‘school van de 21e eeuw’ aan te melden als er in hun buurt een Steve Jobsschool wordt gevestigd.

Informatie

De eerste scholen moeten al in augustus 2013 van start gaan. Ouders die geïnteresseerd zijn en/of er meer over willen weten, vinden meer informatie op de website van de initiatiefnemers.

[Foto: MacRumors]

De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!

De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!

Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen

Door Redactie iCreate

Lees meer »
Wekelijks Apple nieuws in je mail
Wekelijks Apple nieuws in je mail
  • Handige Apple-tips
  • Altijd up-to-date
  • Leuke acties
Aanmelden

6
Praat mee!

avatar
nieuwste eerstoudste eerst
inse
Lezer
inse

mag je ook met een android tablet naar die “”steve jobs”” school.Mijn kinderen gaan daar alleen naar toe als de naam veranderd en android tablets ook zijn toegestaan.

inse
Lezer
inse

mag je ook met een android tablet naar die “”steve jobs”” school.Mijn kinderen gaan daar alleen naar toe als de naam veranderd en android tablets ook zijn toegestaan.

inse
Lezer
inse

mag je ook met een android tablet naar die “”steve jobs”” school.Mijn kinderen gaan daar alleen naar toe als de naam veranderd en android tablets ook zijn toegestaan.

inse
Lezer
inse

mag je ook met een android tablet naar die “”steve jobs”” school.Mijn kinderen gaan daar alleen naar toe als de naam veranderd en android tablets ook zijn toegestaan.

Anthony
Lezer
Anthony

Waarom wachten tot 1 augustus 2013?
Op onze school (de leukste van Nederland) werken we nu al zo, maar dan in een echt vernieuwende vorm van onderwijs, met veel aandacht voor vrij denken, doen en vooral ontdekken! Kijk maar eens op het filmpje van omroep Zeeland op onze homepage http://www.merkabasudburyschool.com
Eat your heart out, Maurice!

Anthony
Lezer
Anthony

Waarom wachten tot 1 augustus 2013?
Op onze school (de leukste van Nederland) werken we nu al zo, maar dan in een echt vernieuwende vorm van onderwijs, met veel aandacht voor vrij denken, doen en vooral ontdekken! Kijk maar eens op het filmpje van omroep Zeeland op onze homepage http://www.merkabasudburyschool.com
Eat your heart out, Maurice!