Apple trekt de portemonnee flink open. De tech-gigant steekt 390 miljoen dollar in Finisar, zo meldt Apple woensdag. Het bedrijf is producent van vertical-cavity surface-emitting lasers (VCSELs).
Apple investeert in Finisar
De laserchips van Finisar zijn een belangrijk onderdeel van de TrueDepth-camera van de iPhone X. Deze gebruikt 30.000 laserpunten om 3D-objecten te herkennen en wordt onder meer gebruikt voor Face ID en Animoji. Daarnaast wordt de technologie van Finisar toegepast in AirPods. Hierbij detecteert het systeem wanneer een gebruiker een oordopje in het oor stopt, of eruit haalt.
Met de investering van Apple kan het R&D van Finisar de productie flink opschroeven. Met het geld opent het bedrijf een nieuwe fabriek in Texas, waar meer dan 500 nieuwe werknemers aan de slag gaan. Naar verwachting opent de fabriek in de tweede helft van 2018.
De iPhone 14 Pro nu tot €10 korting per maand!
Heb je al internet van KPN thuis? Profiteer dan van extra voordelen
1 miljard dollar
Apple dit jaar aan ongeveer een miljard dollar in Amerikaanse fabrikanten te investeren. Eerder stak het 200 miljoen dollar in Corning, een producent van onder meer het krasbestendige Gorilla Glass.
Praat mee!