iTip: Maak gesproken boeken van je iBooks

geplaatst op 19 augustus, 2010 door Bart Smakman

Dit is alweer de zevenentwintigste nuttige iTip op donderdag. Deze week maken we gesproken boeken van je iBooks.

iBooks voorlezen
Je kunt boeken lezen met de gratis iBooks-app, maar je kunt er ook voor kiezen je iPhone of iPad de boeken voor te láten lezen. Dit werkt best geinig, zolang de taalinstellingen op je handheld overeenkomen met de taal van het boek. Een Engels boek laten voorlezen terwijl je iPad op Nederlands staat is geen succes.

De uitleg
Ga op je iPhone of iPad naar ‘Instellingen>Algemeen>Toegankelijkheid’ en zet VoiceOver ‘Aan’. In dit venster kun je tevens de spreeksnelheid aanpassen, ik heb ervoor de gekozen de snelheid iets terug te schroeven.

Houd er rekening mee dat met VoiceOver ingeschakeld één tik niet meer genoeg is om iets te selecteren, je moet dubbeltikken.

Ga vervolgens naar iBooks en open een iBook uit je bibliotheek. Tik eenmaal op de eerste zin en sleep daarna met twee vingers naar beneden om het voorlezen te starten. De computerstem zal blijven praten totdat jij met twee vingers op het scherm tikt.

Ben je dit foefje zat? Schakel simpelweg VoiceOver weer ‘Uit’.

Veel plezier met deze tip(s) en tot de volgende iTip.

Bart Smakman

is redacteur van iCreate Magazine. Hij studeerde industrieel ontwerpen en plakte hier een journalistieke opleiding aan. Naast zijn studie schreef hij voor verschillende magazines en werkte hij in een plaatselijke Apple Shop. Sinds 2010 is hij werkzaam voor iCreate Magazine.

Tags
, , , ,

Reacties zijn gesloten.