Chrome wint aan populairiteit als iOS-browser

geplaatst op 18 juli, 2012 in Nieuws, iPad, iPhone door Marvin van Kempen

De iOS-versie van Google's populaire browser Chrome is pas drie weken uit, maar wint snel populariteit onder iPhone en iPad-gebruikers. Een onderzoek, uitgevoerd in Amerika en Canada door Chitika, wijst uit dat Chrome op dit moment 1,5 % van het browser-verkeer in beslag neemt.

Best indrukwekkend

Best een indrukwekkend percentage, zeker als je je bedenkt dat Chrome pas drie weken uit is. Daar komt bij dat je de app normaal gesproken niet als standaardbrowser kunt instellen op je iPhone of iPad. Alleen jailbreakers krijgen dat met de tweak Browser Changer voor elkaar. Mocht het in de toekomst alsnog mogelijk worden om je eigen favoriete browser in te stellen als standaard, dan zou het percentage Chrome-gebruikers wel eens explosief kunnen stijgen.

Voor nop

Chrome is gratis te downloaden in de App Store. Heb jij hem al op je apparaat staan? Hoe bevalt ie?

Tags
, , , ,

1 reactie

  1. Don't hold your breath. Chrome voor iOS is ca. 10 keer zo langzaam met javascript dan Safari. Ik zie het eerder als een poging tot een Trojaans paard (in de klassieke zin, welteverstaan). Mensen gaan Chrome gebruiken op iOS, storen zich toch wat aan hoe traag het werkt en worden vervolgens getarget door advertenties van Google en zijn partners in de trant van "Is je iPad traag op internet? Probeer Chrome op de Samsung XXX: meer dan 5 keer zo snel"
    Dit 1,5%-bumpje is trouwens weinig meer dan dat iedereen het even wil proberen.